piątek, 30 stycznia 2015

Przepis na udane wesele, czyli trendty na 2015 rok cz.1

Mówi się, że ślub to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka.
Ale czy rzeczywiście musi tak być?

Z pewnością łączy się to wielką z burzą emocji, masą przygotowań i znaczących wydatków finansowych.  Jak więc sprawić by ten dzień był naprawdę wyjątkowy? Jak zminimalizować ryzyko niepotrzebnych stresów i narażenia się na negatywne opinie naszych gości.Przyjrzyjmy się aktualnym trendom ślubnym i weselnym na rok 2015.

Coraz częściej pary chcą by ich wymarzony dzień miał swój indywidualny charakter. Oczywiście musi być elegancko i wręcz magicznie, ale przez drobne detale Państwo Młodzi chcą zaprezentować swoje zainteresowania, gust, czy hobby.

Stąd też może coraz częściej ślub, czy wesele są organizowane z motywem przewodnim, jak np. lata XX, średniowiecze, PRL, czy inna epoka. Pewna para z Zielonej Góry przyjechała, aż do Jaworzyna by "powiedzieć" sobie "tak" pod wodą. Były też śluby w balonie, czy samolocie, ale również w galerii handlowej, czy w czeluściach kopalni. Dla jednych to ekstrawagancja, a dla innych niezapomniane przeżycie. Jedni wolą tradycję inni szukają niestandardowych rozwiązań. I jednych i drugich zadowolą rozwiązania jakie proponują nam trendy na 2015 rok.

W plenerze lub sala a la rajski ogród


Bardzo modne od paru lat są dekoracje kwiatowe, które na szczęście wyparły nietrwałe balony i
kolorową bibułę. Świetnie nadają się do każdego motywu kolorystycznego jaki wymarzy sobie Panna Młoda. Są eleganckie i tworzą niepowtarzalny klimat w połączeniu z bielą obrusów, czy ciepłym światłem świec.

Na stołach obowiązkowo żywe kwiaty. Do dekoracji samej sali można wykorzystać żywe lub sztuczne. Warto jednak pamiętać, że nie będą do tego się nadawać kwiaty zakupione na bazarach, czy w hipermarketach. (No chyba, że chcemy uzyskać bardziej jarmarczny efekt) Warto wykorzystać
te, które do złudzenia przypominają naturalne.  Można uzyskać naprawdę imponujący efekt.
Ciekawym pomysłem jednak są dekoracje kwiatowe a la rajski ogród, które będą bardzo modne w tym roku. Girlandy z kwiatów, podwieszane szklane kule, wypełnione kwiatami, lub kompozycje z kwiatów podwieszone nad głowami gości, czy rozciągających się na stołach.

Całość zestawiona w klasycznym stylu z bielą obrusów, krzeseł i blasku kieliszków lub iście rustykalnym stylu - na "gołych" drewnianych i stylizowanych stołach i nie ubranych w białe pokrowce krzesłach. Jedynie niewielka serwetka dla każdego z gości w wybranym kolorze.

Dla odważnych, którzy nie zważają na kaprysy polskiego lata,  możemy taką stylizację przygotować zupełnie w plenerze, na otwartej przestrzeni lub w specjalnym namiocie. Idealnie sprawdzą się do tego ogrody w iście angielskim stylu. Dużo drzew, zieleni, krzewów, skalniaków i oczek wodnych.
Zimne pastele i soczyste cyklameny - czyli kwiatowe trendy 2015


Jeśli chodzi o kolorystykę  - to dla każdego coś miłego, dla amatorów jasnych i subtelnych barw polecamy jasne róże, błękity i delikatne fiolety. Dla miłośników bardziej zdecydowanych barw, mały połączenie nieśmiertelnej w mocie weselnej brzoskwini zestawowej z żywym i pięknym cyklamenem, czy głębokim fioletem . Całość uzupełniona tradycyjnym szparagiem pierzastym,
bluszczem lub soczysto-zieloną chryzantemką santini, czy nawet listeczkami ziół, takich jak mięta czy rozmaryn .
Królować tym roku będą angielskie róże, piwonie, hortensje, eustomy dalie i oczywiście lilie
i storczyki.

A jakie kreacje, zaproszenia i torty weselne będą modne w tym roku?
O tym już niebawem.


 Sala weselno-bankietowa Alexandria w Łosiu zaprasza na swoją stronę www.alexandriaevents.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz