piątek, 13 lutego 2015

Przepis na udane wesele, czyli trendty na 2015 rok cz.2


Zaproszenia  - małe rękodzieła

Mówiliśmy wcześniej o tym, iż Pary planując ślub czy wesele stawiają na swój własny indywidualny styl. Już na etapie zaproszenia, chcąc by było ono nie tylko eleganckie, ale i zapamiętywane. 

Niektóre zaproszenia to już małe arcydzieła niejednokrotnie tworzone własnoręcznie przez Państwa

Młodych. Często wykorzystywany jest brązowy, makulaturowy papier, ale również czerpany stylizowany na "stary", czy ręcznie malowany. Patrząc na trendy w dekoracji – czyli rajskie ogrody (kwiatowe girlandy, zwisające kule z kwiatami itd.), czy moda na rustykalizm i rodzinną atmosferę – zaproszenia powinny być uzupełnieniem motywu, który wybiorą sobie Państwo Młodzi i już na etapie wizyt u przyszłych gości, wprowadzać ich w klimat imprezy weselnej. Dlatego świetnie sprawdzą się zaproszenia na „szarym” makulaturowym papierzelub stylizowanym na „stary”. Pięknie się będą komponować motywy kwiatowe i napisy malowane akwarelą. Barwy żywe, ale lekkie. Całość wykończona elementami drewna, czy naturalnego sznurka lub naturalnymi, sztucznymi czy suszonymi kwiatami.


Spójność to podstawa

Patrząc z kolei na kreacje i silne odwołanie do klasyki i lat 20 XX w. świetnie sprawdzą się zaproszenia na czerpanym papierze z efektownymi wycięciami, elementami z błyszczącego celofanu, czy kokardami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są zaproszenia z własnym opakowaniem z ozdobnego papieru, składane w efektowe małe pudełeczko, w którym możemy ukryć słodkości, czy bakalie. Całości dopełniają stylizowane czcionki, monogramy i kaligrafie.
Niezależnie od tego jakie zaproszenia wybierzemy, ważne by zachować spójność motywów - tak by wszystko ze sobą współgrało. Jeśli decydujemy się na motyw eleganckiego bankietu, czy angielskiego przyjęcia w ogrodzie to może nie decydujmy się na zaproszenie w stylu „wezwania” czy biletu PKP. Te lepiej sprawdzą się np. przy motywie a la PRL.
Podobnie sprawa się ma w przypadku innych detali wykorzystywanych na weselach takich jak zawieszki na alkohol, karty z menu, wizytówki, czy podziękowania dla gości. Warto zadbać, by były one w tej samej konwencji co nasze zaproszenia z dwóch powodów: znów powtórzę spójność, ale i optymalizacja kosztów. Zamawiając u jednego dostawcy wszystkie te elementy z pewnością będzie prościej wynegocjować rabatJ

Dbając o komfort i dobre wspomnienia gości Państwo Młodzi starają się zapewnić również dodatkowe atrakcje. Open bar, tematyczny stół (wiejski, serowy, rybny) to już w zasadzie żadne novum. Ważne są emocje i dobre wspomnienia. Co najlepiej je uwieczni? Oczywiście zdjęcia

W kadrze obiektywu

Podobnie jak w ubiegłym sezonie modne będą fotobudki, z różnymi gadżetami i atrybutami. Na gotowych zdjęciach umieszcza się imiona Państwa Młodych oraz datę ślubu. To świetna pamiątka z wesela dla gości, którą dostają od razu, bez konieczności aranżowania czasu i pieniędzy na specjalne odbitki i wysyłkę zdjęć gościom po weselu. Koszt fotobudki to około 1500 zł
Słodkości na nową drogę życia

Wspólne krojenie tortu przez Młodych to stały punkt programu imprez weselnych. Tortyto również  małe dzieła sztuki, ważne jednak by był smaczny. Torty z masy lukrowej – pomimo iż pięknie wyglądają – są jednak mniej smaczne niż z kremu czy śmietany. Tort to nie mały wydatek, dlatego warto wybrać taki, który będzie nie tylko efektowny formie, ale  i goście zjedzą go ze smakiem. Jeśli chodzi o smak to tu jest już kwestia indywidualna.  Jaki jednak tort wybrać? Skoro moda na klasykę to biały  piętrowy tort udekorowany żywymi kwiatami sprawdzi się idealnie. Żywe kwiaty można zastąpić kwiatami z lukru lub kremu. 


Dla tych co chcą trochę zaszaleć w formie, mogą być torty w nietypowych kolorach i kształtach. 

Na uwagę zasługują również torty z babeczek. Para Młoda kroi jedynie mały krążek tortu w klasycznej formie, reszta składa się z mini babeczek dla każdego z gości, którą można zjeść na stojąco bez konieczności użycia talerzyka i widelczyka.

Słodki stół…..

Hitem tego roku będą słodkie stoły, na których można znaleźć słodkie babeczki, ciasteczka, ciasta, czy fontannę czekoladową i kawałki owoców. Bardzo dobrze również sprawdzają się małe desery  kremy smakowe, tiramisu, creme brulee, czy panna cotta.  Raczej już odeszło się od pater wypełnianych ciastem stawianych bezpośrednio na 
stołach.

Upominek dla gości….

Słodkości takie jak cukierki, krówki czy nawet lizaki to idealne upominki dla przybyłych gości. Świetnie sprawdzą się również bakalie i orzechy. Jakie jeszcze upominki?  Ostatnio bardzo modne są małe słoiczki z miodem lub konfiturą  z okolicznościową etykietką. Innym ciekawym pomysłem jest buteleczka lemoniady lub mała buteleczka szampana czy innego alkoholu.
Na uwagę zasługuje również pomysł by wręczyć gościom małą sadzonkę wraz etykietką i miłym dopiskiem.


Ciekawym pomysłem jest zrobienie zdjęcia z datą i imionami Państwa młodych, zrobione tuż po ślubie i powielone na drukarce cyfrowej.

A jakie trendy w modzie ślubnej? O tym już niedługo

Więcej inspiracji i zdjęć znajdziecie tutaj

Sala weselno-bankietowa Alexandria w Łosiu zaprasza na swoją stronę www.alexandriaevents.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz